LQH3NPN3R3NJ0L
Description
FIXED IND 3.3UH 1.27A 126 MOHM
DataSheet
LQH3NPN3R3NJ0L PDF
Type Description
Series:LQH3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.27 A
Current - Saturation (Isat):950mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):126mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:70MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:1212 (3030 Metric)
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)