CMH322522-R18KL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180NH 450MA 250MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CMH322522-R18KL PDF
Type Description
Series:CMH322522
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):450 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):250mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:400MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)