CIG22H4R7MNE
Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 233 MOHM
DataSheet
CIG22H4R7MNE PDF
Type Description
Series:CIG22H
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):950mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):233mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)