L-14W1N9SV4E
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.9NH 700MA 80 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
L-14W1N9SV4E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:1.9 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):80mOhm Max
Q @ Freq:16 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:6.9GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)