SCRH125-120
Description
FIXED IND 12UH 5.22A 27 MOHM SMD
DataSheet
SCRH125-120 PDF
Type Description
Series:SCRH125
Material - Core:-
Inductance:12 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.22 A
Current - Saturation (Isat):3.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):27mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)