CIH03Q1N4SNC
Description
FIXED IND 1.4NH 440MA 110 MOHM
DataSheet
CIH03Q1N4SNC PDF
Type Description
Series:CIH03Q
Material - Core:-
Inductance:1.4 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):440 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Q @ Freq:19 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:10GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)