ELC-16B390L
Description
FIXED IND 39UH 3.9A 42 MOHM TH
DataSheet
ELC-16B390L PDF
Material - Core:-
Inductance:39 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):3.9 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):42mOhm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.906" (23.00mm)