CLF6045T-3R3N-CA
Description
FIXED IND 3.3UH 3.5A 24.7 MOHM
DataSheet
CLF6045T-3R3N-CA PDF
Type Description
Series:CLF-CA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.5 A
Current - Saturation (Isat):3.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):24.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)