HPL1005-7N5
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
Description
FIXED IND 7.5NH 380MA 830 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
HPL1005-7N5 PDF
Type Description
Series:HPL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Thin Film
Material - Core:-
Inductance:7.5 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):380 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):830mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:4GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:300 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)