
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | G |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 37mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELL-6PG2R2N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18NH 520MA 230 MOHM
FIXED IND 6.6UH 1.5A 65 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 1.2A 100 MOHM TH
JUMPER-H9992TR/1853SL/H9992TR 2"
FIXED IND 2.2UH 2.2A 37 MOHM SMD
RECP ASSY
CONN RCPT HSNG MALE 61POS PNL MT