
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402CD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 18 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 520 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 230mOhm Max |
| Q @ Freq: | 26 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.61mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PE-0402CD180KTG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.6UH 1.5A 65 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 1.2A 100 MOHM TH
FIXED IND 10UH 80MA 3.7 OHM SMD
FIXED IND 18NH 520MA 230 MOHM
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 5POS 1.27MM
CABLE GLAND 17-28MM M40 POLY