
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC43 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 640 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 590mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 587mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC43-390 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 2A 46 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 180MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 4A 19.5 MOHM SMD
CAP CER 0805 270PF 100V ULTRA ST
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
FIXED IND 39UH 640MA 587 MOHM
XTAL OSC XO 200.0000MHZ CMOS SMD