
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8230 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 180 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.300" L (3.05mm x 7.62mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 8230-44 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 4A 19.5 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 440MA 1.14 OHM
FIXED IND 82UH 700MA 600 MOHM
OSC XO 25MHZ 3.3V HCMOS
FIXED IND 10UH 180MA 3.7 OHM TH
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD PCB