
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.9A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 46mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELL-5PS3R3N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 180MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 4A 19.5 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 440MA 1.14 OHM
CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW
FIXED IND 3.3UH 2A 46 MOHM SMD
IMPACT POWER BIT HEX 4.0MM - 250
CONN PLUG FMALE 7POS GOLD CRIMP