ELL-6PM101M
Description
FIXED IND 100UH 320MA 970 MOHM
DataSheet
ELL-6PM101M PDF
Type Description
Series:M
Material - Core:-
Inductance:100 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):970mOhm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)