PF0601.823NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82UH 380MA 840 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PF0601.823NLT PDF
Type Description
Series:PF0601NL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):380 mA
Current - Saturation (Isat):380mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):840mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.272" L x 0.256" W (6.90mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)