CIH02T4N3HNC
Description
FIXED IND 4.3NH 180MA 1.2OHM SMD
DataSheet
CIH02T4N3HNC PDF
Type Description
Series:CIH02T
Material - Core:-
Inductance:4.3 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):180 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package:01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.009" (0.22mm)