
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH125/L125 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.1 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 6.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 17.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CDRH125L125NP-5R1NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 1.2A 70 MOHM SMD
FIXED IND 3.6NH 1.9A 31 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 4.6A 22 MOHM SMD
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
SURGE VOLTAGE ARRESTER, LOW VOLT
TAPE DBL COATED 1/2"X 1/2" 250PK
FIXED IND 5.1UH 6.5A 17.5 MOHM