
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH-664 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.63 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 33.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH664NP-3R9M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 913MA 180 MOHM
FIXED IND 120NH 180MA 1.3 OHM
FIXED IND 6.8UH 9.1A 12 MOHM SMD
CAP CER 150PF 630V X7R 1206
FIXED IND 3.9UH 2.63A 33.4 MOHM
IC REG LINEAR 6.7V 150MA 6USPC
RES 1.4M OHM 1% 1/16W 0402