IM04SH2R2J
Description
FIXED IND 2.2UH 435MA 950 MOHM
DataSheet
IM04SH2R2J PDF
Material - Core:Phenolic
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):435 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):950mOhm Max
Q @ Freq:33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:135MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)