
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 1.6 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | 16 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0603-1N6J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3MH 61MA 35 OHM TH
FIXED IND 18UH 145MA 3.1 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 690MA 550MOHM SM
RES 1.8K OHM 3W 1% AXIAL
AC/DC CONVERTER 18V 65W
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH
FIXED IND 1.6NH 700MA 40 MOHM