
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 61 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 35Ohm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM08SJ302J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 145MA 3.1 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 690MA 550MOHM SM
FIXED IND 1.5UH 830MA 230 MOHM
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
DC OUTPUT CONNECTOR FOR TEX 120
H 180/375/300 3.5V/ 15A
FIXED IND 3MH 61MA 35 OHM TH