MSF4800S-20-0760-15X-10R-RMX-RM610
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
MSF4800S-20-0760-15X-10R-RMX-RM610 PDF
Type Description
Series:MSF4800
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Protection:Finger/Hand
Detection Capability:20mm
Protective Height:760mm
Number of Beams:76
Beam Pitch:10mm
Operating Range:0.3m ~ 20.0m
Features:-
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-10°C ~ 55°C