F3SJ-A0335P20
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
F3SJ-A0335P20
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
F3SJ-A0335P20 PDF
Type Description
Series:F3SJ-A
Package:Bulk
Part Status:Active
Protection:Finger/Hand
Detection Capability:20mm
Protective Height:335mm
Number of Beams:22
Beam Pitch:15mm
Operating Range:0.2m ~ 9.0m
Features:Blanking, Muting Function
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC