P51000K11-M2M/11
Manufacturer
Knick Interface
VIGOR # :
Description
CURRENT TRANSDUCER 2000 VDC
Catalog
Monitor - Current/Voltage Transducer
DataSheet
P51000K11-M2M/11 PDF
Type Description
Series:ProLine
Package:Box
Part Status:Active
Type:Voltage Transducer
Input Range:±300mV (Configurable)
Output:±20mA, ±10V (Configurable)
Isolation:2000VAC/DC (Working), 10000VAC (Test)
Response Time:45µs
Accuracy:±0.1%
Voltage - Supply:24 ~ 230VAC/DC
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:Screw Terminal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C