CMB-120-AFA1
Manufacturer
ATC
VIGOR # :
Description
CURRENT MONITOR RELAY
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
CMB-120-AFA1 PDF
Type Description
Series:CMB
Package:Box
Part Status:Active
Type:Current Sensing AC
Trip Status:Energized High/Low
Trip Range:1 ~ 10A AC
Delay Time:0.03 Sec ~ 0.5 Sec
Voltage - Supply:120VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 240VAC