
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ClockBlocks™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Divider, Multiplexer |
| Number of Circuits: | 1 |
| Ratio - Input:Output: | 2:4 |
| Differential - Input:Output: | Yes/No |
| Input: | CMOS, PECL |
| Output: | 3-State, CMOS |
| Frequency - Max: | 250 MHz |
| Voltage - Supply: | 2.375V ~ 5.5V |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ICS558G-01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16SOIC
IC CLK BUFFER 2:6 250MHZ 28TSSOP
IC CLK BUFFER 2:2 650MHZ 20TSSOP
RES 750 OHM 1/10W 1% AXIAL
IC MTR DRV BIPLR 2.7-5.7V 16VMFP
IC CLK BUFFER 2:4 250MHZ 16TSSOP
MOSFET RELAY SVSON