TMS320VC549PGE-80
Description
DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 16-BIT
DataSheet
TMS320VC549PGE-80 PDF
Type Description
Series:TMS320C54x
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:Fixed Point
Interface:BSP, Host Interface, Serial Port
Clock Rate:80MHz
Non-Volatile Memory:ROM (32kB)
On-Chip RAM:64kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:2.50V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TC)