PIC24F32KA304-I/ML
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN
DataSheet
PIC24F32KA304-I/ML PDF
Type Description
Series:PIC® XLP™ 24F
Package:Tube
Core Size:16-Bit
Speed:32MHz
Connectivity:I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:39
Program Memory Size:32KB (11K x 24)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:512 x 8
RAM Size:2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.8V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 16x12b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)