
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/I1C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, IrDA, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 27 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x10/24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LFQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F11TLGDFB#55 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LFQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100LFQFP
CAP CER RADIAL
DIODE GEN PURP 600V 650A DO200AB