
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCS12 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | HCS12 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, SCI, SPI |
| Peripherals: | PWM, WDT |
| Number of I/O: | 59 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.35V ~ 5.25V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-QFP |
| Supplier Device Package: | 80-QFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 420 |
Current price of MC9S12D32VFUE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 16QFN
CAP CER 68PF 500V P90 1111
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP