
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S08 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | S08 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SCI, SPI, USB |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 37 |
| Program Memory Size: | 60KB (60K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x12b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 48-QFN-EP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of MC9S08JM60CGT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
TVS DIODE 154V 246V DO201AD
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48QFN
DC DC CONVERTER 5V 1W
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 14TSSOP