
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 48 |
| Program Memory Size: | 384KB (384K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 24K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 12x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F100LKAFA#50 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
CONN PLUG 15POS DL SHRD 30AWG
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP