
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSP430F5xx |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | CPUXV2 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 25MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 87 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 113-VFBGA |
| Supplier Device Package: | 113-NFBGA (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MSP430F5419AIZCAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 48HWQFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QSOP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
IC MCU 16BIT 128KB FLSH 113NFBGA
DC DC CONVERTER 5V 1W
RES CHAS MNT 845 OHM 1% 30W
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP