
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 18F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 70 |
| Program Memory Size: | 48KB (24K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| RAM Size: | 3.8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-TQFP |
| Supplier Device Package: | 80-TQFP (12x12) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 |
Current price of PIC18F8527T-I/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 100LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS SMD
IC VIDEO DRIVER 16WQFN
IC VIDEO MULTIPLEXER 16SSOP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 80TQFP