
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G12 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 18 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 11x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 24-HWQFN (4x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 980 | ||
| 1470 | ||
| 2940 | ||
| 5390 |
Current price of R5F10377DNA#U0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 388PBGA
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64QFN
TVS DIODE 47.8V 77V DO204AC
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AA
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 24HWQFN
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 52LQFP