
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dsPIC™ 33EV, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 70 MIPs |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 53 |
| Program Memory Size: | 128KB (43K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 36x10/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 64-VQFN (9x9) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3300 |
Current price of DSPIC33EV128GM106T-I/MR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1210
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN
CABLE 4COND 16AWG SLATE 1000'
CMC 2.2MH 2.2A 2LN TH