
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AT89C CAN |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | 80C51 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | CANbus, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 20 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 28-SO |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of T89C51CC02UA-TISIM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44PLCC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SO
SWITCH UNITPB 30 MM ILL LED FH H
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB