
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 24H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 40 MIPs |
| Connectivity: | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 85 |
| Program Memory Size: | 128KB (43K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 32x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-TQFP |
| Supplier Device Package: | 100-TQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PIC24HJ128GP210T-I/PF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB FRAM 80LQFP
IC MCU 32BIT 128KB MROM 100LFQFP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 30LSSOP
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0612
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
PC SC TO SC 62.5M DUPL MM 2M
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB