
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AT89C CAN |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | 80C51 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | CANbus, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 36 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 2K x 8 |
| RAM Size: | 2.25K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-LQFP |
| Supplier Device Package: | 44-VQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AT89C51CC03U-RLTIM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 384KB FLSH 176LFBGA
IC MCU 8BIT 32KB OTP 40DIP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48LFQFP
BRIDGE RECT 3PHASE 1.2KV 50A SM2
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFP
SWITCH BEZEL
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 100TQFP