
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Z8® GP™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | Z8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | HLVD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 16 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 237 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ZGP323LSS2004C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44VTLA
IC MCU 8BIT 16KB OTP 28SSOP
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 4KB OTP 20SOIC
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C