
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Z8® GP™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | Z8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | HLVD, POR, WDT |
| Number of I/O: | 24 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 237 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ZGP323LSH2816C00TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 128LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
IC MCU 8BIT 16KB OTP 28SSOP
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE