
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX MB966A0 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 97 |
| Program Memory Size: | 288KB (288K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 32x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 120-LQFP |
| Supplier Device Package: | 120-LQFP (16x16) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB96F6A6RBPMC-GSE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 28SOIC
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
DC DC CONVERTER 9V 10W
LED PNL MT 9MM 24V BLACK GREEN
IC MCU 16BIT 288KB FLASH 120LQFP
TRANSDCR FREQ AC 4-20MA OUT