
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-8L MB89670AR |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 10MHz |
| Connectivity: | Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 69 |
| Program Memory Size: | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 384 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-BQFP |
| Supplier Device Package: | 80-PQFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB89675ARPF-G-XXX-BNDE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB MROM 80PQFP
IC ANALOG
IC MCU 8BIT 32KB MROM 80LQFP
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
MICRO
IC MCU 8BIT 8KB MROM 80PQFP