CY7C1357C-100AXCT
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1357C-100AXCT PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:7.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)