CY7C1393KV18-250BZI
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1393KV18-250BZI PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)