CY7C1350G-133AXC
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
NO WARRANTY
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C1350G-133AXC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)