CY7C1329H-133AXC
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1329H-133AXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:2Mb (64K x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)