CY7C1143KV18-450BZC
Description
QDR SRAM, 1MX18, 0.45NS, CMOS, P
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C1143KV18-450BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:450 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)