IS61QDB24M18A-300M3L
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
DataSheet
IS61QDB24M18A-300M3L PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QUAD
Memory Size:72Mb (4M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:1.48 ns
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)